Latest Instagrams
23/01/2017

Dadžu eļļa - brīnumlīdzeklis matiem

Pēdējā laikā, pēc matu krāsošanas salonā, man ir parādījusies jauna problēma - blaugznas. Un ne jau šādas tādas sīkas blaugzniņas, bet gan milzīgas blaugznu pārslas izkaisītas pa visu galvu. Turklāt tās bija tik lielas un pamanāmas, ka darbā kāda kliente tās pamanījusi iežēlojās par mani un padalījās savā matu kopšanas receptē.

Viņas ieteiktais brīnumlīdzeklis bija dadžu eļļa. Itkā par to bija šis tas dzirdēts un tajā pašā laika absolūti neko nezināju par šīs eļļas sniegtajiem labumiem. Sieviete, kas man šo eļļu ieteica, pati to sāka lietot, kas pēc neveiksmīga friziera apmeklējuma viņas mati bija pārbalināti, kļuvuši trausli un blaugznaini, kā arī sāka izkrist.

Sarkana kā biete (naivi biju cerējusi, ka apkārtējie tomēr nepamana manu apsnigušo galvu), bet bezgala pateicīga izpalīdzīgajai kundzei maršēju uz tuvāko veikalu pēc savas dadžu eļļas pudelītes.

Savu eļļu atradu Siberika veikalā (cena aptuveni 3,50€), tiesa gan šī nav "tīrā dadžu eļļa", bet gan papildināta ar keratīnu, kas domājams to nekādā ziņā nepadara sliktāku.


Dadžu eļļu matiem lieto lai:

  • stiprinātu un atjaunotu novājinātus un bojātus matus (matus, kas cietuši no balināšanas, ķīmiskās apstrādes utt.)
  • veicinātu matu augšanu
  • novērstu galvas ādas sausumu un blaugznu veidošanos
  • novērstu matu izkrišanu
Lietošana.
Ideālā lietošanas recepte - siltā ūdenī samitrinātos un dvielī nosusinātos matos iemasē uzsildītu dadžu eļļu (sāk ar matu saknēm, pamazām iemasējot eļļu visā matu garumā un izķemmējot matus ar retu saru ķemmi), ietin matus polietilēna plēvē un dvielī (lai maksimāli saglabātu siltumu) un patur eļļu matos 1-3 stundas, pēc tam matus izmazgājot ka parasti.
Slinkā darba dienas lietošanas recepte - iemasē eļļu sausos matos, ietin plēvē un dvielī - patur 30 min līdz stundai un izmazgā kā parasti. Efekts protams nav tik iespaidīgs kā pirmajā variantā, bet vienalga ir pamanāms un ievērības cienīgs.


No visiem šīs eļļas piedāvātajiem labumiem mani visvairāk interesēja tieši atbrīvošanās no blaugznām. Jāsaka, ka ar šo darbu eļļa tika galā godam - jau no pirmās lietošanas reizes jutu uzlabojumus - lielās blaugznas bija pazudušas. Tiesa gan kādu laiku eļļu nelietojot blaugznas sāk parādīties atkal - tiesa gan daudz mazākos apmēros un daudzumos.
Par matu uzkrišanas novēršanu man nav daudz ko teikt - kā mati izkrita pirms eļļas, tā izkrīt arī tagad. Pietiekami lielā daudzumā.
Par matu augšanu - piekrītu. Mati tiešām aug šķietami ātrāk - to esmu pamanījusi es, mana friziere un tuvākās draudzenes.
Matu stiprināšana un atjaunošana - mati pēc eļļas lietošanas tiešām izskatās krietni dzīvīgāki un veselīgāki. 

No comments:

Post a Comment

Latest pins

Subscribe