Latest Instagrams
30/01/2015

SWEATSHOP-DEADLY FASHION, jeb viela pārdomām.

Sveikas!
Šoreiz raksts nebūs par stilu vai kosmētiku, bet kaut ko skumjāku un nopietnāku. Nu, savā ziņā arī par modi.  Nekas mūs tā neiepriecina, ka labas mantas, ar pieņemamu kvalitāti par maciņam draudzīgām cenām. Vai mūs īpaši interesē kāpēc cenas ir tik pieņemamas - ne pārāk, ja vien skapis pildās un esam smukas. Mūsdienās viss tiek balstīts uz virspusību - ja no ārpuses viss izskatīsies rožaini - lielākā daļa sabiedrības nepiepūlēsies aizdomāties, kas ir aiz priekškara. Mēs zinām- kvalitāte nāk no Itālijas, brāķis ražots Ķīnā. Nu tas tā ļoti stereotipiski runājot.
Norvēģijā tika veikts savdabīgs eksperiments- 3 norvēģu jaunieši tika nosūtīti uz Kambodžu, lai uz savas ādas izjustu, kā tas ir strādāt lielas apģērbu ražošanas ķēdes labā. Jeb citiem vārdiem runājot "Sweatshop". Par "Sweatshop" jeb sviedru veikalu sauc darba vietu, kas neatbilst vispārpieņemtajām normām, tajā ir necilvēcīgi darba apstākļi, visbiežāk nav padomāts par darba drošību, cilvēki strādā daudz, saņemot smieklīgi mazas algas. Jauniešu piedzīvojumi ir atspoguļoti piecās video epizodēs, kuras ir tiešam interesanti noskatīties un kas liek aizdomāties.

Šova treileris

Neliekuļošu un atzīšu, ka gan jau arī turpmāk iepirkšos tādos veikalos ka H&M, un ne jau tāpēc, ka man nerūp nabaga nostrādināto cilvēku liktenis, bet gan tāpēc, ka mūsu rocībai šāda tipa veikali ir piemērotākie. Bet šīs video sērijas tiešām lika aizdomāties cik daudz ļaunuma, alkatības un asaru slēpjas aiz katras mūsu puķainās blūzītes un mīlīgās pidžamas.

 varat noskatīties visas sērijas ar angļu valodas subtitriem http://www.aftenposten.no/webtv/serier-og-programmer/sweatshopenglish/4 comments:

 1. Tāda diemžēl ir skarbā realitāte, bet gribēju piebilst, ka tieši H&M nepieder neviena no rūpnīcām, kurā ražo šīs drēbes, tādēļ tieši uzņēmumam ietekmēt to darbību nav nemaz tik viegli, kā varētu likties...
  http://about.hm.com/en/About/sustainability/resources/videos/our-code-of-conduct.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. jā, tam piekrītu, ka ne vienmēr konkrēts uzņēmums vat kaut ko mainīt, vai darīt lietas labā. Turklāt šī nozare ir tik tālu attīstījusies un iesakņojusies ka ir grūti iedomāties jebkādas izmaiņas tuvākajā laikā...

   Delete
 2. Paldies, ka padalījies! Drūmi, bet pasaulē ar vien mazāk pastāv tāda vienkārša lietiņa kā cilvēcība.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tas gan, šie video ir ļoti interesanti un vienlaicīgi bezgala skumji...

   Delete

Latest pins

Subscribe